Karjeras izglītības aktivitātes maijā

Karjeras izglītības aktivitātes maijā

2. maijā Rīgas 19. vidusskolas 6. – 9. klašu skolēni uzzināja, ka našķi var būt ne tikai garšīgi, bet arī veselīgi. SIA "Sēklu muss" ir radījis veselīgus saldumus bez pievienota cukura un e-vielām. Meistarklases laikā skolēni izgatavoja dažādus pārtikas produktus, izmantojot tikai dabas dotas izejvielas, nepievienojot ne krāsvielas, ne garšas uzlabotājus, ne arī kādas citas ķīmiskas vielas. Viņi iepazina dažādu sēkliņu īpašības, meistarklases vadītāja pastāstīja, kāds ir viņu ikdienas darbs un kā veselīgie našķi nonāk līdz veikalam. “No idejas līdz veikala plauktam”- skolēni iepazina profesijas, kas saistītas ar šo ceļu – recepšu autors, ražošanas tehnologs, grāmatvedis, uzņēmējs, šoferis u.c. Ļoti aizraujoša un veselīgi garšīga diena!

3. maijā Rīgas 19. vidusskolā 3. – 5. klašu skolēniem bija iespēja uzzināt, kas ir  Konfelāde. Skolā viesojās uzņēmuma “GiLine” pārstāvis. Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar uzņēmuma produkcijas ražošanas procesu un tajā strādājošajām un nepieciešamajām profesijām (sākot no ogu un augļu novācējiem, līdz produkcijas fasētājiem, realizētājiem u.c.).  Ar darba vides, aprīkojuma, darba specifikas iepazīšanu uzņēmumā. Izvērtās pat diskusija par nepieciešamajām iemaņām un prasmēm, lai atvērtu savu uzņēmumu. Bērni noskaidroja, kāpēc ir jāpievērš uzmanība informācijai, kas norādīta uz produktu etiķetēm, kā arī radošās darbnīcas ietvaros katrs pats sev izveidoja, apstrādāja un safasēja Konfelādes konfekti. Skolēni ļoti patika šī nodarbība, viņi vēlējās, kaut visas mācību stundas būtu “tik garšīgas”.

Bildes skat. galerijā "Karjeras izglītības aktivitātes maijā"

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

Informāciju sagatavoja PKK Lolita Maderniece