Darbnīca „Koks mūsu rokās”

Darbnīca „Koks mūsu rokās”

Ziemassvētku gaidās Namdara darbnīcā valda neatkārtojama noskaņa, kas rodas saplūstot skaistākajām kristīgajām un senču tradīcijām . 10. decembrī Rīgas 19. vidusskolas 2. klases skolēni nokļuva šajā pasakā. Izglītojošā programmā „Koks mūsu rokās” viņi iepazina profesijas, kas saistītas ar latviskās koka amatniecības nozari, izmēģināja tradicionālos darba rīkus. Tā bija lieliska iespēja tuvināt bērnus saudzīgai attieksmei pret vidi, etnogrāfijas apguvei un mīlestībai pret dabas materiālu. Ar saturīga stāstījuma, koksnes un amatniecības paraugu palīdzību, ar tradicionālo kokapstrādes instrumentu izmēģināšanu un seno koka spēļu rīku darbināšanu mums nostiprinājās sajūta - KOKS TĀ IR VĒRTĪBA!

Skolēni nobaudīja smaržīgo Ziemassvētku dzērienu un cienājās ar piparkūkām. Bija iespēja izmēģināt arī aktiera profesiju - ik reizi no jauna piedzīvot brīnumu, skolēni uz brīdi iejutās Marijas un Jāzepa tēlos Betlēmes ainiņā...Un, protams, kā tad  bez Ziemassvētku vecīša!

Nodarbība tika organizēta projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

Bildes skat. galerijā Darbnīca „Koks mūsu rokās”