Projektu nedēļa. Tēma - Transports

Projektu nedēļa. Tēma - Transports

No 11. februāra līdz 15. februārim mūsu skolā noritēja projektu nedēļa. Tās tēma bija TRANSPORTS. Tēmas bija sasaistītas ar transporta veidiem (sabiedriskais transports, operatīvais transports, gaisa satiksmes transports, dzelzceļš, nākotnes transports) . Tika pētīti un zinātnes sasniegumi transporta jomā, transporta ietekme uz vidi, pagātnes, mūsdienu un nākotnes transports. Tika izpētīts arī transports pilsētā (plusi un mīnusi) un profesijas, saistītās ar transportu. Piektdienu iesākām, izvērtējot, kādā veidā esam nokļuvuši līdz skolai un analizējot, kas tad ir dabai draudzīgākais pārvietošanās veids.

2. klase pētīja sabiedriskā transporta veidus Bolderājā, apmeklēja Dzelzceļa muzeju, rakstīja teikas un zīmēja Bolderājas senās ēkas.

3. klase kārtīgi izpētīja operatīvo transportu un apmeklēja Ugunsdzēsības muzeju.

4. klases projekta mērķis bija izprast sabiedriskā transporta nepieciešamību cilvēka dzīvē un izplānot patstāvīgi maršrutu, kā patstāvīgi nokļūt līdz noteiktai vietai Rīgā.

5.A klase izzināja un nostiprināja gājēju un velobraucēju CSN zināšanas. Projektu nedēļas ietvaros skolēni kārtoja velosipēdista braukšanas tiesības.

5.B klase pētīja profesijas, saistītas ar transportu. Apmeklējot izstādi “Iepazīsties – koks!”, tika izpētīti transporta veidi, saistīti ar mežsaimniecības nozari. Skolēni veica eksperimentu – veidoja mašīnas ar dabai draudzīgo – gaisa dzinēju, pārrunāja transporta ietekmi un vidi.

6. klase apmeklēja Rīgas Motormuzeju, iepazīstot dažādus transporta veidus. Prezentācijā viņi parādīja nākotnes auto perspektīves.

7. klase pētīja Bolderājas dzelzceļa vēsturi, kā arī apzināja dzelzceļa attīstības perspektīves. Skolēni devās pārgājienā, iepazīstos Bolderājas dzelzceļa posmus.

8. klase apzināja ievērojamākās vietas maršrutos ceļā uz Bolderāju. Tika veikta aptauja, apzinot Bolderājas un Daugavgrīvas iedzīvotāju domas par sabiedrisko transportu.

Bildes skat. galerijā "Projektu nedēļa 2019"