Vasaras nometne "Entuziasti"

Vasaras nometne

No 10. -21. jūnijam 20 sākumskolēni  piedalījās  vasaras nometnē "Entuziasti" mūsu skolā.

Nometnes programmā tika iekļautas daudzveidīgas aktivitātes – radošā darbošanās, kolektīva saliedēšanas spēles, izzinoša Latvijas vides un dabas izpēte, ekskursijas kultūrvēsturiskos objektos ar Latvijas vēstures pētīšanas aktivitātēm, zinātnes brīnumu izmēģināšana, eksperimentēšana, pārtikas tehnoloģiju un uzņēmumu izzināšana.

Radošās darbošanās nometnes dalībniekiem bija Piejūras dabas parkā, kur nometnes komandas veidoja smilšu pilis. Katram bija iespēja arī izmēģināt ziepju gatavošanu ar pasakainām smaržām un formām, arī Līgo noskaņās, “3 d soap” ziepju darbnīcā.

Latvijas dabas un vides izzināšana notika Valmieras “Sajūtu parkā”, kur tika noieti vairāki kilometri pa Baskāju taku, iepazīstot mežu, dažādas sajūtas un smaržas, kā arī baudot Gaujas skaistos skatus. Kleistu Sporta centrā nometnes dalībnieki iepazinās ar zirgkopju ikdienu, zirdziņu kopšanu, barošanu un izmēģināja,
kādas sajūtas ir, atrodoties zirga mugurā. Ķemeru nacionālā parka “Meža mājas” gides pavadībā tika izstaigāta arī Ķemeru purva laipa vairāku kilometru garumā nodarbībā “Purvs”, tika iepazīti purvā augošie augi, īpaši aizsargājamie augi, purva īpašības.

Zinātnes jomu un videi draudzīgas enerģijas ieguves iespējas dalībnieki pētīja un apguva Rīgas Motormuzejā, kur piedalījās arī nodarbībā “Vēja ģeneratori”. Latvijas un Rīgas kultūrvēsturi, estētiskās vērtības izzināt nometne devās uz Melngalvju namu, kur uzzināja daudz aizraujošu faktu par nama vēsturi un to, kā ir
radies nama nosaukums un uz jauno kinoteātri “Apollo” , kur noskatījās animācijas filmu “Mīluļu slepenā dzīve 2”.

Ar pārtikas tehnoloģijām dalībnieki iepazinās Ogrē, ražotnē “Pie Mimī”, kur bija iespēja darboties cepumu cepšanas darbnīcā un Skrīveru Pārtikas kombinātā, kur pēc senajām receptēm vēl joprojām tiek ražotas konfektes “Gotiņa”, kā arī inovatīvi
saldumi, piem., “Gotiņu pasta”. Bērniem bija iespēja gan iepazīties ar saldumu sastāvu, gan pašiem satīt konfektes, liekot lietā precizitāti un pirkstu veiklību.

Visas nometnes garumā notika arī vairākas viktorīnas par jauniegūto informāciju un pieredzi, kā arī konkursiņi , kas veicināja draudzību, saliedētību un komandas garu nometnes dalībnieku vidū.