Smaller Default Larger

 Lai atgādinātu vecākiem un bērniem, kā novērst traumas un negadījumus, 3. septembrī, Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 116A Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sporta kompleksā no 13.00 līdz 18.00 notiks interaktīvi izglītojošs pasākums "Zinošs un Drošs 2023". Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) veselības aprūpes studentu un mediķu vadībā gan bērni, gan viņu vecāki izzinās un atsvaidzinās zināšanas par to, kā izvairīties no traumām un kā rīkoties ārkārtas situācijās gan mājās, gan ārpus tām.

Slimību profilakses un kontroles centra, Veselības ministrijas un Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka Latvija ieņem vienu no pirmajām vietām Eiropā rādītājos, kas saistīti ar bērnu traumatismu. Lielākā daļa traumu bērniem līdz četru gadu vecumam notiek mājās. Bērnu drošībai un labklājībai jābūt mūsu sabiedrības prioritātei, taču augstais traumatisma līmenis norāda uz nepieciešamību pievērst vēl lielāku uzmanību drošības jautājumiem.

Traumas, kas ietekmē bērnus, var radīt ilgstošas sekas ne tikai fiziskajā, bet arī emocionālajā un psiholoģiskajā līmenī. Bērni traumas gūst mājās, skolas un ārpusskolas aktivitātēs, pārvietojoties ar dažādiem transportlīdzekļiem, kā arī pie ūdens, mežā, bērnu laukumiņos un uz ielām. Jebkurš ievainojums var būt bīstams bērna dzīvībai – gan lūzums, gan sasitums, gan sastiepums, gan apdegums, gan applaucējums.

Šogad pasākuma “Zinošs un Drošs 2023” programma ieplānota desmit stacijās, kur uzmanība tiks pievērsta neatliekamās palīdzības sniegšanai, drošībai uz ielas, uz ūdens, telpās, dabā, tostarp, pie uguns. Pasākumā varēs uzzināt arī informāciju par bērna psihoemocionālo veselību, pieaugšanu un veselīgu uzturu! Apmeklējot pasākumā izveidotās stacijas un aktivitātes, bērniem tiks sarūpētas arī “Zinošs un Drošs 2023” atbalstītāju balvas.

Pasākums “Zinošs un Drošs 2023” notiks Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sporta kompleksā un norisināsies jau sesto gadu. To rīko sadarbībā ar Latvijas Pediatru asociāciju, Rīgas Stradiņa universitāti, RSU Pediatrijas studentu zinātnisko pulciņu, Rīgas Domi un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu.

Vairāk par pasākumu iespējams uzzināt Facebook lapā: https://www.facebook.com/ZinossunDross

Papildu informācijai

Tīna Sidoroviča, RSU ārējās komunikācijas vadītāja, mob. tālr. 29267825, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Polina Popeiko, pediatre, projekta Zinošs un drošs vadītāja, mob.tālr. 26820945, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.