Smaller Default Larger

   Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem. Tā ir kompleksa, starpdisciplināra kultūrizglītības programma, kas katru mācību semestri sniedz iespēju skolēniem sastapt kultūru.

   Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola savu dalību Programmā uzsāka līdz ar tās darbības sākumu, t.i.  2018./2019. mācību gadu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

   Skolas skolēni  šo gadu garumā iepazinuši desmit kultūras nozares – mūziku, teātri, deju, cirku, vizuālo mākslu, kino, arhitektūru, dizainu, kultūras mantojumu, literatūru un grāmatniecību.

   Būtiski ir tas, ka izvēlētās kultūras norises tiek iekļautas kā daļa no mācību satura, tās sniedz māksliniecisku baudījumu, raisa pārdomas par personīgi nozīmīgiem un sabiedriski aktuāliem jautājumiem, izklaidē un vienlaikus palīdz paplašināt redzesloku.

Atskats uz Skolas somas darbību mūsu skolā ŠEIT.