Smaller Default Larger

   No 26. līdz 30. oktobrim izglītības iestādēs visā Latvijā norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa. Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, lielākā daļa karjeras lēmumam veltīto pasākumu skolās šogad notiek attālināti un tiešraidēs, tostarp abas diskusijas vecākiem un jauniešiem, kuras pēc to norises varēs vērot arī ierakstā. Otrdien, 27. oktobrī, plkst.19 notiks tiešsaistes diskusija jauniešu vecākiem un citiem interesentiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” Savukārt trešdien, 28. oktobrī, plkst.10 notiks karjeras tēmai veltītā tiešsaistes diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”.
   Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020. gada Karjeras nedēļas sauklis ir “Klau! Sadzirdi savas iespējas”.
Sīkāka informācija - https://viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/karjeras_nedela/karjeras_nedela_2020/jaunumi/?text_id=41368
   Rīgas 19. vidusskolā klases audzinātāju un priekšmetu skolotāju vadībā 1. – 6. klašu skolēni mēģinās izprast, kā tas, ko viņi mācās šobrīd, kādas intereses izkopj, kādus lēmumus pieņem un kādas izvēles izdara, ietekmē viņu nākotnes konkurētspēju darba tirgū. 7. – 9. klases jaunieši tiek aicināti attālināti pieslēgties tiešsaistes diskusijām. Tāpat uz diskusiju tiks aicināti arī vecāki.
   Diennaktī ir tikai 24 stundas un, lai kā mēs vēlētos, visu laiku strādāt nevar. Karjera ir svarīga, taču arī atpūta ir svarīga. Mēģinot pakāpties pa karjeras kāpnēm vai attīstot savu uzņēmumu, neaizmirstam, ka vajadzīgas arī fiziskās aktivitātes un vienkārši atpūta. Pievēršanās vaļaspriekam, hobijam ir labs veids kā atslēgties no darba dzīves. Un varbūt tieši hobijā atrast savu nākotnes profesiju. Tāpēc skolas facebook kontā tiek izsludināta zibakcija – “Parādi savus talantus” .

Informāciju sagatavoja

PKK Lolita Maderniece